Blog

Czy import z Chin ma jeszcze sens?

W ostatnich 2-3 latach często można było usłyszeć, lub przeczytać, że import z Chin to przeszłość. Chiny nie dość, że stały się trudno dostępne w efekcie polityki „zero covid” stosowanej przez władze chińskie, to zarazem stały się też mało konkurencyjne cenowo ze względu na szybko rosnące w Chinach płace.

Eksport do Chin w 2023 - wyzwania, perspektywy.

Chiny to rynek ogromny i chłonny. Mieszka tu 1 miliard 410 milionów ludzi, z których ponad 850 milionów dokonuje regularnych zakupów przez Internet. Chiny to zarazem największy na świecie rynek handlu w sieci, który coraz szerzej otwiera się na towary zagraniczne.

Chiński Nowy Rok coraz bliżej!

Chiński Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, przeczytaj kiedy wypada i kiedy najlepiej zamówić import z Chin!

Eksport do Chin - to możliwe i opłacalne!

Chiny są nie tylko głównym dostawcą Europy i Fabryką Świata, ale i wielkim rynkiem zbytu. Państwo Środka stanowi ważny rynek docelowy dla eksporterów z Polski, którzy chcą rozwijać swoją działalność w krajach azjatyckich.

Ostatni dzwonek na zakupy towarów na sezon świąteczny

Jeśli chcesz, żeby towar z Chin sprowadzany drogą morską dotarł do Twojej firmy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, to nie zwlekaj. Dla importerów pierwszy miesiąc jesieni to ostatni dzwonek na zamówienie towarów świątecznych.

Transport morski z Chin 2022 – rzeczywistość lipiec 2022

Jak w takim razie wygląda sytuacja w II połowie 2022 roku?

Drożej już było – spadek cen transportu morskiego z Chin.

W ubiegłym roku wojny kontenerowe importerom z Chin przestały się kojarzyć z tytułem amerykańskiego programu, w którym biznesmeni i handlarze licytują w ciemno zawartość porzuconych w porcie kontenerów.

Aktualna sytuacja epidemiczna w Chinach, a import drobnicy morskiej.

Przeczytaj, jak wygląda sytuacja w poszczególnych portach, z których wypływają nasze statki: Szanghaj, Ningbo, Shenzhen, Qingdao, Hong Kong.

Bezpieczeństwo transportu morskiego z Chin do Polski. Aktualizacja marzec 2022.

Zagadnieniem, które ostatnio często pojawia się w rozmowach z naszymi Klientami, jest kwestia stabilności transportu morskiego z Chin. Czy import z Chin drogą morską jest bezpieczny?

Wiosenne hity importowe, czyli co sprowadzać z Chin, aby sprzedało się po zimie

Co warto zamówić po Chińskim Nowym Roku? Przeczytaj co warto ściągnąć do Polski na wiosnę i kiedy najlepiej złożyć buking.