Chcesz wysłać towar do Chin? Pomożemy z eksportem na Daleki Wschód!

Chcesz wysłać towar do Chin? Pomożemy z eksportem na Daleki Wschód!

Rozwój gospodarczy i ekspansja na nowe rynki to kluczowe cele dla wielu polskich firm. Chiny, jako jedna z największych gospodarek świata, oferują ogromny potencjał dla eksporterów. Serwis www.drobnicamorska.pl jest tutaj, by wspierać polskie przedsiębiorstwa w skutecznym eksportowaniu towarów na Daleki Wschód, zarówno w przypadku zwrotów towarów, jak i próbowania swoich sił na chińskim rynku.

Wartość eksportu z Polski do Chin

Dane statystyczne pokazują, że Polska notuje stały wzrost eksportu do Chin. W roku 2023 eksport Polski wzrósł o 3 procent rok do roku, osiągając wartość 262,2 mld euro. Jest to dowód na pozytywne zmiany w polskiej gospodarce oraz na rosnące zainteresowanie chińskiego rynku polskimi towarami​ (Obserwator logistyczny)​.

Co Polska eksportuje do Chin?

Do najczęściej eksportowanych z Polski do Chin towarów należą maszyny i urządzenia mechaniczne, metale nieszlachetne, drewno surowe, części do pojazdów silnikowych, tworzywa sztuczne, meble oraz produkty rolno-spożywcze takie jak mleko UHT czy wieprzowina​. Jest to tylko część szerokiego spektrum produktów, które mogą znaleźć swoich odbiorców na rynku chińskim. Sprawdź więcej w naszym artykule tutaj: https://drobnicamorska.pl/blog/eksport-do-chin-2023

Jak www.drobnicamorska.pl może pomóc?

Serwis www.drobnicamorska.pl oferuje kompleksowe wsparcie dla firm eksportujących do Chin, począwszy od logistyki i transportu, poprzez pomoc w załatwianiu formalności celnych, aż po doradztwo w zakresie specyfik rynku chińskiego. Dzięki naszemu doświadczeniu i szerokiej sieci kontaktów w Chinach, możemy pomóc Twojej firmie z powodzeniem wkroczyć na ten wymagający rynek.

Kluczowe informacje przy eksporcie do Chin

Przy eksporcie do Chin warto mieć na uwadze kilka kluczowych aspektów. Proces wejścia na rynek chiński wymaga dobrej znajomości miejscowych regulacji i gustów konsumentów. Wymagane jest również posiadanie odpowiednich certyfikatów, takich jak CCC (China Compulsory Certification), oraz świadectw pochodzenia. Eksport do Chin może obejmować różne formy działalności, w tym współpracę z chińskimi dystrybutorami, e-commerce czy nawet założenie działalności gospodarczej w Chinach.

Przygotowanie do eksportu

Przed rozpoczęciem eksportu do Chin konieczne jest dokładne zaplanowanie każdego etapu – od produkcji, przez pakowanie, aż po dostawę towaru do klienta. Serwis www.drobnicamorska.pl oferuje wsparcie na każdym z tych etapów, pomagając polskim firmom w skutecznym eksportowaniu towarów.

Eksport na chiński rynek to szansa na rozwój Twojej firmy i ekspansję na jednym z największych rynków świata. Skorzystaj z wsparcia i doświadczenia www.drobnicamorska.pl, by zwiększyć swoje szanse na sukces w Chinach.