Ostatni dzwonek na zakupy towarów na sezon świąteczny

Od najdłuższego dnia roku i przesilenia letniego dni stają się coraz krótsze, co zaczynamy odczuwać już w połowie września. To nieuchronny znak, że nadchodzi zima. Jeśli chcesz, żeby towar z Chin sprowadzany drogą morską dotarł do Twojej firmy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, to nie zwlekaj. Dla importerów pierwszy miesiąc jesieni to ostatni dzwonek na zamówienie towarów świątecznych.

 

Jak sprawnie zamówić transport morski z Chin?


Jeśli chcesz sprowadzić towary z Chin przed Świętami Bożego Narodzenia, musisz rozpocząć ten proces już teraz. W zależności od rodzaju produktów, które chcesz importować, i potrzebnej ich ilości, proces wyprodukowania i nadania towarów w Chinach może potrwać kilka tygodni. 

Aby uniknąć opóźnień lub zakłóceń w łańcuchu dostaw, ważne jest, aby współpracować ze sprawdzonym dostawcą z Chin lub pośrednikiem oferującym towary z wielu fabryk Państwa Środka (hurtownią). To konieczne, by szybko
i skutecznie pozyskiwać potrzebne produkty. 

Po wysłaniu towarów z Chin będą one musiały przejść odprawę celną, zanim zostaną dostarczone do Ciebie. Aby zapewnić sprawny proces odprawy celnej, upewnij się, że cała Twoja dokumentacja jest uporządkowana i kompletna. Twój agent (a przypomnijmy, że mamy do dyspozycji własną agencję celną) lub spedytor może w tym pomóc.  

 

Ile trwa transport morski z Chin?

 

Do czasu transportu morskiego z Chin, czyli dni potrzebnych na pokonanie przez statek odległości z Państwa Środka do Polski, doliczyć należy również:
 

  • czas potrzebny na dostarczenie towaru z fabryki/ hurtowni Twojego chińskiego kontrahenta do portu,
  • odprawę celną eksportową,
  • kilka dni na załadowanie statku,
  • rozładunek kontenerów w porcie polskim,
  • odprawę importową,
  • dostawę do Twojej firmy nie wcześniej niż w kolejny dzień roboczy po zakończeniu odprawy.
     

Dlaczego trzeba zamówić świąteczny towar już teraz?

 

Na przesyłki z Chin czeka się dość długo. Nawet zamawiając przesyłkę z Aliexpress musimy się liczyć z tym, że poczekamy na nią nawet 60 dni (w zależności od portu załadunku). Czas ten jest potrzebny producentom, żeby przygotować i wysłać towar. A potem jeszcze trzeba uwzględnić czas na transport morski (średnio około 35 dni), odprawy celne. Zatem jeśli chcesz, żeby towar z Chin dotarł do Twojej firmy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, to początek jesieni oznacza ostatni dzwonek na zamówienie ładunku z Państwa Środka.

Pierwsza połowa listopada to dla osób prywatnych ostatnia chwila na zamówienie prezentów, czy akcesoriów świątecznych, bo potem jest już za późno. Szał zakupów świątecznych dla importerów-przedsiębiorców zaczął się na dobre już w sierpniu.

 

Hity świąteczne z Azji, czyli jakie towary świąteczne zamówić z Chin

 

Co roku największą popularnością wśród importerów sprowadzających z Chin towary na Święta Bożego Narodzenia cieszą się dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe. Mimo dużych odległości między Polską, a Fabryką Świata, nie trzeba się obawiać, że bombki, lampki choinkowe czy inne ozdoby na choinkę ulegną zniszczeniu. Odpowiednie zabezpieczenie towaru do transportu sprawi, że Twój ładunek bezpiecznie dotrze do Europy.

Importowanie ozdób choinkowych i dekoracji świątecznych z Chin jest procesem opłacalnym  – przedsiębiorcy potwierdzają, że zamawianie takich towarów z odległej Azji wciąż ma sens. Aby sprawdzić, jakie cło obowiązuje dla danego produktu, wystarczy się posłużyć systemem ISZTAR lub TARIC (przeglądarki taryfowe). Na szczęście nie wszystkie produkty objęte są cłem: bez dodatkowych opłat zamówimy m.in. ozdoby drewniane, lampki, świece czy dzwoneczki. Zerową stawką celną objęte są też szklane bombki. 

 

 

Stawki za transport morski z Chin 

 

Chiny nadal pozostają Fabryką Świata pomimo zwiększonych kosztów w porównaniu do np. sytuacji sprzed kilku lat (ceny transportu, koszty cła). Pomimo ambiwalentnej reputacji chińskich wyrobów, wśród produktów kiepskiej jakości można znaleźć też prawdziwe perełki, których jakość jest fantastyczna. Konkurencja wśród sprzedawców znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, stąd też ogromna szansa na rozwinięcie marki i całego biznesu wokół importu z Chin.

Na stawki importu z Chin ma wpływ wiele czynników, jak chociażby waga (masa) i wymiary ładunku, rodzaj sprowadzanego towaru. Ceny transportu morskiego z Chin zmieniają się dynamicznie. Zachęcamy do kontaktu z naszymi handlowcami, którzy przedstawią najkorzystniejszą opcję dla Państwa firmy. 

 

Import z Chin towarów na Święta Bożego Narodzenia – na czas

 

Wreszcie, gdy importowane towary zostaną do Ciebie dostarczone, nadszedł czas, aby rozpocząć sprzedaż! W oczekiwaniu na ładunek z Chin przygotuj wszystko na miejscu. Jeśli prowadzisz sprzedaż online, sprawdź, czy Twój sklep internetowy jest gotowy do przyjmowania zamówień, a jeśli sprzedajesz w sklepach stacjonarnych, upewnij się, że Twoje półki są zaopatrzone i gotowe dla klientów. Zostało już tylko kilkanaście tygodni do Świąt!

Masz pytania dotyczące importu towaru z Chin lub samej wysyłki produktów? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!